daisy1.png

1346180474jezero-milada.jpg
Vyjedete-li jen pár kilometrů za Ústí nad Labem přes Chabařovice do malé vesnice Roudníky, naskytne se Vám pohled na jezero s obrysem Krušných hor v pozadí. Ještě před deseti lety byste však tuto vodní plochu hledali marně. Jezero Milada vzniklo na místě bývalého povrchového hnědouhelného lomu, ve kterém byly těžební práce ukončeny v roce 1998. Zatápění zbytkové jámy vodou bylo zahájeno 15. června 2001. Rozloha jezera je 247 hektarů.

O to, aby si cestu k jezeru Milada našli lidé usiluje již šestým rokem Dobrovolný svazek obcí Jezero Milada sdružující krajské město a Trmice, Chabařovice, Řehlovice a Modlany. Společným cílem těchto obcí je propagovat oblast jezera jako místo vhodné pro procházky se psem, cyklovýlety nebo pro místo ke koupání.

Pro koupání využijte pláž přístupnou ze strany od Ústí nad Labem / Trmic (viz obrázek s mapkou dole pod článkem, bod PM1 - Hlavní Pláž). Pláž je oblázková. Ostatní břehy jsou vysypány hrubým ostrým kamenivem, a nedaleko od břehu jsou betonové vlnolamy, tam je přístup nepříjemný.

Po okolních výsypkách je vyznačena cyklotrasa 3009, z které je nádherný výhled na jezero, Krušné hory i České středohoří. Oblast je oblíbena také rekreačními běžci. Okolní štěrkové cesty vedou veskrze po vrstevnici a tak si zde můžete užít 10km okruh.

Každoročně se zde poslední květnový víkend koná Cyklozávod Jezero Milada s kategoriemi pro individuální závodníky ale i pro rodiny s dětmi.
Mapka jezera

Mapka jezera

Pohodové posezení
Pohodové posezení
Děkuji všem za milou návštěvu a doufám, že se sem ještě někdy rádi vrátíte ! ! !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one