daisy1.png

Doubravka.jpg
Osamělý vrch Doubravská hora s troskami pozdně gotického hradu vytváří nad Teplicemi nezaměnitelnou přírodní dominantu města a svými půvabnými cestami s jehličnatými a listnatými porosty láká návštěvníky k vycházce. Hrad Doubravka byl založen již v 15. století Janem Ilburkem z Vřesovic na vrcholku Doubravské hory v Teplicích. Na přelomu 16. a 17. století Vchynští hrad přestavěli na pevnost. Hradu se za třicetileté války navzdory modernímu bastionovému opevnění několikrát zmocnila cizí vojska, byl proto r. 1655 z císařského rozkazu pobořen, aby se již nemohl stát útočištěm nepřátel. Zříceniny byly r. 1884 přestavěny na výletní místo s restaurací. V současnosti je volně přístupný veřejnosti pouze samotný vrch Doubravka a nádvoří, hrad je soukromý subjekt a je nepřístupný. Z vrcholu je krásný výhled na město Teplice a nejbližší okolí.
Doubravská hora měla kdysi osm věží a několik bran, z původního hradu toho ale, jak vyplývá z předchozích vět, mnoho nezbylo. Prvních pozůstatků opevnění si můžete všimnout hned pod vrcholem kopce, pak projdete zachovalou branou do vnitřního hradu. Na nádvoří uvidíte po levé straně zbytky poslední věže a po pravé straně pak stavbu restaurace a vyhlídkové věže. Příkop dnes slouží jako okružní cestička, kde si můžete prohlédnout zbytky hradeb.
 Většina staveb na vrcholu má romantický hrad už jen připomínat – v tom je dominanta Teplic velmi podobná hradu Hněvín, tyčícímu se nad Mostem.
 Z nadmořské výšky 392 metrů si můžete prohlédnout celé lázeňské město, ale také Krušné hory (z vyhlídkové terasy) a na druhé straně České středohoří (z poslední zatáčky pod vstupem do hradu).

 
DSC04469.JPG
DSC04471.JPG
DSC04472.JPG
DSC04474.JPG
DSC04470.JPG
DSC04465.JPG
DSC04478.JPG
Doubravka (2).jpg
Pohodové posezení
Pohodové posezení
Děkuji všem za milou návštěvu a doufám, že se sem ještě někdy rádi vrátíte ! ! !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one